Z Božičkovim vlakom v čarobni december

Bliža se praznični december, čas, ko zasvetijo luči in se vse iskri od pričakovanj. Zaželimo si nekaj novega, lepega, spomnimo se preteklih dni leta in se ozrimo tudi v prihodnost. V decembrskem prazničnem času gotovo prav posebno doživetje ponuja muzejski vlak, ki nas bo tudi letos v družbi Božička popeljal po železni cesti, kot je vožnja potekala nekoč, pred davnimi leti. Pripeljite svoje najmlajše in skupaj z njimi stopite v pravljični svet!

Zapeljimo se v praznični december z muzejskim vlakom in Božičkom ter podarimo našim najmlajšim nekaj lepega, nekaj posebnega, nekaj enkratnega, nepozabnega.

Cena povratne vozovnice

  • otroci do 2 let: brezplačno v spremstvu odrasle osebe,
  • od 2 do 6 let: 5 evrov,
  • otroci nad 6 let in odrasli: 10 evrov,
  • vnaprej prijavljene skupine: 5 evrov na osebo (za skupino se šteje, če skupaj potuje najmanj 5 otrok, starih do 6 let in 1 spremljevalec).

Vozovnica vključuje samo povratno vožnjo z vlakom po spodaj navedenih voznih redih. Za potovanje z vlakom ICS si je potrebno pred potovanjem zagotoviti brezplačno rezervacijo.

Predprodaja vozovnic

Vozovnice je mogoče kupiti na železniških postajah:

Bohinjska Bistrica, Borovnica, Brežice, Celje, Črnomelj, Divača, Dobova, Domžale, Grosuplje, Ilirska Bistrica, Ivančna Gorica, Jarše Mengeš, Jesenice, Kamnik, Koper, Kranj, Krško, Laško, Lesce Bled, Ljubljana, Litija, Ljutomer mesto, Maribor, Most na Soči, Murska Sobota, Nova Gorica, Novo mesto Kandija, Novo mesto, Ormož, Pivka, Poljčane, Postojna, Pragersko, Ptuj, Rače, Radovljica Rogaška Slatina, Rimske Toplice, Sevnica, Sežana, Šentjur, Škofja Loka, Trbovlje, Trebnje, Velenje, Vuhred, Vuzenica, Zagorje, Zidani Most.

Vozni red Božičkovega vlaka

Ljubljana - Postojna (sobota, 1. december)

Odhod - muzejski vlak št.17060 Postaja Povratek - nadomestni avtobus*
11.55 Ljubljana 14.48
12.06 Brezovica izredni postanek: 14.41
12.22 Borovnica 14.33
12.52 Logatec 14.15
13.11 Rakek 14.04
13.26 Postojna 13.53

Opomba: na relaciji Postojna - Ljubljana, 1. decembra, namesto mednarodnega vlaka MV 482, vozi nadomestni avtobus.

Postojna - Sežana (sobota, 1. december)

Odhod - Muzejski vlak št. 17060A Postaja Povratek - redni vlak 1807
14.35 Postojna 18.35
14.43 Prestranek 18.29
14.53 Pivka 18.23
15.20 Divača 18.01
15.26 Povir 17.57
15.32 Sežana 17.51

Sežana - Nova Gorica (sobota, 1. december) - RAZPRODANO!

Odhod - Muzejski vlak št.17062 Postaja Povratek - Muzejski vlak št 17061
16:00 Sežan           19:00
16:19 Štanjel 19:39
16:28 Branik 18:20
16:42 Volčja Draga 18:04
16:51 Nova Gorica 17:55

Nova Gorica - Ajdovščina (nedelja, 2. december) - RAZPRODANO!

Odhod - Muzejski vlak št 17063 Postaja Povratek - Muzejski vlak št 17064
9.10 Nova Gorica 10.42
19.15 Šempeter pri Gorici 10.37
9.27 Prvačina 10.25
9.47 Ajdovščina 10.05

Nova Gorica - Jesenice (nedelja, 2. december)

Odhod - Muzejski vlak št.17068 Postaja Povratek - redni vlak 601
13:10 Nova Gorica 18:38
13:15 Solkan 18:35
13:31 Anhovo 18:19
13:37 Kanal 18:15
14:14 Most na Soči 18:00
14:28 Grahovo 17:50
14:45 Podbrdo 17:34
14:57 Bohinjska Bistrica 17:10
15:20 Bled Jezero 17:05
15:38 Jesenice 16:51

Jesenice - Bohinjska Bistrica (nedelja, 2. december) - RAZPRODANO!

Odhod - muzejski vlak št. 17067 Postaja Povratek - redni vlak št. 4214
16:00 Jesenice 18:03
16:16 Bled Jezero 17:46
16:38 Bohinjska Bistrica 17:27

Ljubljana - Grosuplje (sreda, 5. december)

Odhod - muzejski vlak št. 15085 Postaja Povratek - muzejski vlak št. 15086
9.45 Ljubljana 11.15
10.12 Grosuplje 10:45

Ljubljana - Borovnica (sreda, 5. december) 

Odhod - muzejski vlak št. 17074 Postaja Povratek - muzejski vlak št 17073
18.10 Ljubljana 19:20
18.35 Borovnica 18:55

Maribor - Pragersko (četrtek, 6. december)

Odhod - muzejski vlak št. 16133
Postaja Povratek - muzejski vlak št. 16132
9.35 Maribor 11.15
9.41 Tezno 11.10
9.49 Hoče 11.03
9.56 Rače 10.55
10.05 Pragersko 10.45

Maribor - Dravograd (četrtek, 6. december) - RAZPRODANO!

Odhod - muzejski vlak št. 16134
Postaja Povratek - redni vlak 4465
12.55 Maribor 16.12
13.08 Maribor Studenci 16.06
13.22 Ruše 15.48
13.38 Ruta 15.34
13.51 Podvelka 15.22
14.04 Vuhred 15.09
14.15 Vuzenica 14:59
14.30 Dravograd 14.42

Dravograd - Maribor (četrtek, 6. december) - RAZPRODANO!

Odhod - muzejski vlak št 16135
Postaja Povratek - redni vlak 4016
17.15 Dravograd 20.46
17.31 Vuzenica 20.29
17.43 Vuhred 20.19
17.54 Podvelka 20.06
18.06 Ruta 19.35
18.23 Ruše 19.40
18.37 Maribor Studenci 19.22
18.41 Maribor 19.15

Maribor - Pragersko (petek, 7. december) - RAZPRODANO!

Odhod - muzejski vlak št.16137 Postaja Povratek muzejski vlak št.16136
09:35 Maribor 11:15
09:41 Maribor Tezno 11:09
09:49 Hoče 11:02
09:56 Rače 10:54
10:05 Pragersko 10:45

Zidani Most - Dobova  (sobota, 8. december)

Odhod - Muzejski vlak št. 15089
Postaja Povratek - redni vlak 2260
9.50 Zidani Most 11.54
9.56 Radeče 11.50
10.00 Loka 11.47
10.05 Breg 11.43
10.16 Sevnica 11.35
10.51 Dobova 11.06

Dobova - Zidani Most (sobota, 8. december)

Odhod - Muzejski vlak št. 15090
Postaja Povratek - redni vlak 2393
12.13 Dobova 14.49
12.22 Brežice 14.43
12.29 Libna 14.39
12.36 Krško 14.35
12.43 Brestanica 14.31
12.51 Blanca 14.26
13.18 Zidani Most 14.01

Zidani Most - Ljubljana (sobota, 8. december)

Odhod - Muzejski vlak št 15090A
Postaja Povratek - redni vlak 2273
13.38 Zidani Most 16.56
13.49 Hrastnik 16.47
13.56 Trbovlje 16.42
14.03 Zagorje 16.37
14.14 Sava 16.28
14.23 Litija 16.22
14.58 Ljubljana 15.50

Novo Mesto - Črnomelj (nedelja, 9. december) - RAZPRODANO!

Odhod - Muzejski vlak št. 15001
Postaja Povratek muzejski vlak št. 1500
9.00 Novo mesto 11.34
9.03 Novo mesto center 11.32
9.06 Novo mesto Kandija 11.30
9.28 Uršna sela 11.12
9.43 Semič 10.57
9.54 Črnomelj 10.38

Novo mesto - Sevnica (nedelja, 9. december) - RAZPRODANO!

Odhod - muzejski vlak št. 15004
Postaja Povratek - muzejski  vlak št. 15005
12.40 Novo mesto 15.35
12.57 Mirna Peč 15.24
13.16 Trebnje 15.04
13.27 Mirna 14.52
13.35 Mokronog 14.44
13.44 Tržišče 14.36
13.58 Sevnica 14.20

Novo mesto - Črnomelj (nedelja, 9. december) - RAZPRODANO!

Odhod - Muzejski vlak št. 15005
Postaja Povratek - muzejski vlak št. 15002
16.00 Novo mesto 18.39
16.03 Novo mesto center 18.36
16.06 Novo mesto Kandija 18.34
16.28 Uršna sela 18.19
16.43 Semič 18.04
16.54 Črnomelj 17.45

Ljubljana - Postojna (nedelja, 16. december) - RAZPRODANO!

Odhod - muzejski vlak št. 17004O
Postaja Povratek - izredni vlak
11.55 Ljubljana 14.48
12.06 Brezovica 14.41
12.22 Borovnica 14.33
12.52 Logatec 14.15
13.11 Rakek 14.04
13.26 Postojna 13.53

Ptuj - Pragersko (torek, 18. december) - RAZPRODANO!

Odhod - muzejski vlak št. 16005 Postaja Povratek - muzejski vlak št. 16006
10.00 Ptuj 11.22
10.09 Kidričevo 11.13
10.21 Pragersko 11.00

Ljubljana - Grosuplje (sobota, 22. december) - RAZPRODANO

Odhod - muzejski vlak št. 15007 Postaja Povratek - muzejski vlak št. 15006
9.45 Ljubljana 11.15
10.12 Grosuplje 10:45

Ljubljana - Litija (sobota, 22. december) - RAZPRODANO!

Odhod - muzejski vlak št. 15013
Postaja Povratek - muzejski vlak št. 15012
16.15 Ljubljana 17.40
16.49 Litija 17.05

Ljubljana - Grosuplje (sobota, 22. december) - RAZPRODANO!

Odhod - muzejski vlak št. 15019
Postaja Povratek - muzejski vlak št. 15020
18.05 Ljubljana 19.19
18.32 Grosuplje 18.55

Ljubljana - Grosuplje (nedelja, 23. december) - RAZPRODANO!

Odhod - muzejski vlak št. 15009 Postaja Povratek - muzejski vlak št. 15008
9.45 Ljubljana 11.15
10.12 Grosuplje 10:45

Ljubljana - Litija (nedelja, 23. december) - RAZPRODANO!

Odhod - muzejski vlak št 15015 Postaja Povratek - muzejski vlak št 15014
16.15 Ljubljana 17.40
16.49 Litija 17.05

Ljubljana - Grosuplje (nedelja, 23. december) - RAZPRODANO!

Odhod - muzejski vlak št. 15021
Postaja Povratek - muzejski vlak št. 15022
18.05 Ljubljana 19.19
18.32 Grosuplje 18.55

Ljubljana - Grosuplje (ponedeljek, 24. december) - RAZPRODANO!

Odhod - muzejski vlak št. 15011
Postaja Povratek - muzejski vlak št. 15010
9.45 Ljubljana 11.19
10.12 Grosuplje 10.51

Ljubljana - Litija (ponedeljek, 24. december) - RAZPRODANO!

Odhod - muzejski vlak št 15017 Postaja Povratek - muzejski vlak št 15016
14.00 Ljubljana 15.30
14.34 Litija 14.55

  

Oglejte si nekaj utrinkov ene od voženj muzejskega vlaka z Božičkom: predvajaj.

Več informacij o voznih redih vlakov:

  • v Infocentrih Koper, Ljubljana, Celje in Maribor,
  • na potniških blagajnah,
  • na spletni strani www.slo-zeleznice.si ,
  • na brezplačni telefonski številki: 080 8111 (od 6.00 do 22.00) ali
  • po elektronski pošti Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate..