Dunaj (Wien)

Doživite čarobno privlačnost Dunaja. Sprehodite se po ulicah, kjer so nekoč vozile kočije, za vogalom pa spočijte v eni od številnih kavarn. Kako? Z vlakom že od 29 evrov.

Vozni red

Vozni red velja od 14. 12. 2014 do 12. 12. 2015

Ljubljana - Wien (via Maribor)
PostajaICS 14
EC 158
EC 150
Opombe:
Za postaje v Sloveniji je naveden čas odhoda vlaka s postaje, pri tujih postajah je naveden čas prihoda vlaka na postajo.
*Časi, označeni krepko, pomenijo prestopanje.
Ljubljana8.0516.00
Maribor - prihod9.53*18.16
Maribor - odhod10.19*18.19
Spielfeld-Strass (A) - prihod10.3618.36
Spielfeld-Strass (A) - odhod10.4818.48
Graz Hbf - prihod11.2019.20
Graz Hbf - odhod11.2519.25
Wien Meidling13.5921.59
Wien Hbf 14.0422.04
Wien - Ljubljana (via Maribor)
PostajaEC 151EC 159
ICS 23
Opombe:
Za postaje v tujini je naveden čas odhoda vlaka s postaje, za postaje v Sloveniji je naveden čas prihoda vlaka na postajo.
*Časi, označeni krepko, pomenijo prestopanje.
Wien Hbf7.5515.55
Wien Meidling8.0316.03
Graz Hbf10.3818.38
Spielfeld-Strass11.2019.20
Maribor - prihod11.3719.38*
Maribor - odhod11.5019.45*
Celje12.4520.34
Zidani Most13.1220.54
Ljubljana14.0821.38

Cene vozovnic za Dunaj via Maribor (2. razred)

Ljubljana - Wien (via Jesenice)
PostajaMV 314
RJ 534
EC 212
RJ536
IC 210
RJ632
Opombe:
Za postaje v Sloveniji je naveden čas odhoda vlaka s postaje, pri tujih postajah je naveden čas prihoda vlaka na postajo.
Časi, označeni krepko, pomenijo prestopanje (čas odhoda vlaka).
Ljubljana7.279.2215.25
Kranj7.529.4215.53
Jesenice8.2710.1716.27
Villach Hbf-prihod9.08*10.58*17.09*
Villach Hbf-odhod9.14*11.14*17.14*
Wien Meidling13.2715.2721.27
Wien Hbf13.3515.3521.35
Wien - Ljubljana (via Jesenice)
PostajaRJ 533
IC 211
RJ 537
EC 113/213
RJ539
MV 315
Opombe:
Za postaje v tujini je naveden čas odhoda vlaka s postaje, za postaje v Sloveniji je naveden čas prihoda vlaka na postajo.
Wien Hbf8.2212.2214.22
Wien Meidling8.3012.3014.30
Villach Hbf - prihod12.46*16.46*18.46*
Villach Hbf - odhod12.53*16.53*18.53*
Ljubljana14.3118.3120.40

Cene vozovnic za Dunaj via Jesenice (2. razred)

Število vozovnic po posebnih nizkocenovnih ponudbah je omejeno, zato priporočamo nakup v predprodaji. Vozovnice lahko kupite že 2 meseca pred potovanjem in veljajo za potovanja v 2. razredu. Več o nizkocenovnih ponudbah. Potniki, imetniki mednarodnih vozovnic (NRT- CityStar, InterRail, Eurail), ki del poti potujejo z vlakom ICS, plačajo tudi znižani ICS dodatek 3,60 EUR, kateri se na potniški blagajni izda skupaj z rezervacijo sedeža.

Zakaj na Dunaj (Wien)?

Čarobna privlačnost Dunaja (Wien) ne bo nikoli zbledela, čeprav so časi Habsburžanov, dvornih plesov in kočij po mestnih ulicah že zdavnaj minili. Ostale so številne stavbe, kraji in znamenitosti, ki so neme priče nekdanjega cesarstva. Lahko bi napisali knjigo, če bi hoteli predstaviti vse, kar lahko vidite in doživite na Dunaju (Wien), zato bomo navedli le največje znamenitosti: opera, palače ob Ringu, poletna rezidenca Hofburg, dvorec Schönbrunn, cesarska grobnica (138 sarkofagov Habsburžanov) in tako naprej … Utrujeni? Nič hudega! Za vogalom je gotovo katera od številnih kavarn, brez katerih Dunaj ne bi bil Dunaj. Zleknite se v naslanjač, naročite, zaprite oči in se prepustite …

E-novice

Bodite obveščeni, prijavite se na e-novice Slovenskih železnic.


Načrtovanje poti

Načrtujte svojo pot s pomočjo Google Transit

Informacije in kontakti

Telefon: 01 29 13 332

Delovni čas: od 6. do 22. ure

E-pošta: potnik.info@slo-zeleznice.si


Mnenja uporabnikov

E-pošta: pritozbe.pohvale@slo-zeleznice.si

Brezplačni telefon: 080 19 10