Z vlakom v Planico 2017

V dneh planiškega praznika 2017, med 23. in 26. marcem, bomo na Slovenskih železnicah nadaljevali projekt  "Z vlakom v Planico." V  letu 2013 smo obiskovalcem prvič ponudili možnost, da se v Planico zapeljejo z vlakom in prispevajo k varovanja okolja. Projekt je med obiskovalci požel obilo pohval, dokaz pa je tudi številka... Z vlaki smo v Planico v štirih letih pripeljali skoraj 8000 obiskovalcev. 

Tudi v dneh letošnjega planiškega praznika, ko nas bodo spet razvajali številni tuji in domači skakalni asi z brati Prevc na čelu, bomo Slovenske železnice okrepile redne potniške vlake in organizirale izredne (dodatne) vlake, ki bodo iz vseh koncev Slovenije na Jesenice (Hrušico) pripeljali številne obiskovalce in zaljubljence v smučarske skoke in polete. Od Hrušice bo organiziran brezplačen prevoz z avtobusi do doline skalnic. Postanite tudi vi član vse številnejše družine tistih, ki se zavedajo trajnostnega razvoja Slovenije in se na skakalni praznik pripeljejo z vlakom...

Vstopnice (paketi) za največji slovenski športni praznik (vse dni prireditve) bo kmalu mogoče kupiti v Infocentrih na žel. postajah v Kopru, Ljubljani, Celju in Mariboru. Predprodaja bo potekala vse do nedelje, 5. marca 2017.

Ceno paketov Planica 2017 najdete -  Vrste paketov.

Vozni red rednih in izrednih (dodatnih) vlakov v soboto, 25. marca in nedeljo, 26.marca:

 

Postaja Odhod Povratek Paket
Maribor 2:50 19.:10    3
Murska Sobota 2:00 20:06    3
Ljutomer 2:15 19:51    3
Ormož 2:30 19:30    3
Ptuj 2:46 19:14    3
Pragersko - prestop      
Pragersko 3:06 18:52    3
Slovenska Bistrica 3:12 18:46    3
Poljčane 3:19 18:39    3
Grobelno 3:35 18:23    3
Celje 3:46 18:12    2
Laško 3:56 18:02    2
Dobova 3:30 18:26    2
Brežice 3:37 18:20    2
Krško 3:44 18:14    2
Sevnica 3:57 18:01    2
Zidani Most 4:19 17:48    2
Trbovlje 4:33 17:26    2
Zagorje 4:38 17:20    2
Litija 4:50 17:08    2
Ljubljana 5:16 16:41    1
Jesenice 6:23 15:34  
*IV sobota, 25. marec.      

 

Postaja Odhod Povratek Paket
Metlika 3:20 20:24    3
Črnomelj 3:37 20:05    3
Semič 3:48 19:54    3
Uršna sela 4:00 19:42    3
Novo mesto Kandija 4:13 19:29    2
Novo mesto 4:25 19:19    2
Mirna Peč 4:36 19:08    2
Trebnje 4:45 18:51    2
Radohova vas 4:59 18:37    2
Ivančna Gorica 5:06 18:30    2
Višnja Gora 5:13 18:23    2
Grosuplje 5:32 18:11    2
Ljubljana   17:50  
Ljubljana 6:12 17:15    1
Medvode 6:27 17:03    1
Škofja Loka 6:35 16:56    1
Kranj 6:43 16:48    1
Jesenice 7:14 16:05  
Hrušica 7:20 15:50  
*IV sobota, 25. marec      

V soboto, 25. marca vozi redni vlak med Mariborom (odhod 3:35) in Ljubljano (prihod 6:01) ob povratku iz Ljubljane (odhod 17:55) in Mariborom (prihod20:28). Za omenjena vlaka je prestop v Ljubljani!  V soboto, 25. in nedeljo, 26. marca, med Ljubljano (odhod 6:55) in Jesenicami (prihod 8:12), ob povratku z Jesenic (odhod 14:18) in Ljubljano (prihod 15:31). 
 

Postaja Odhod Povratek Paket
Ljubljana 6:25 17:27    1
Lj.Vižmarje 6:36 17:20    1
Medvode 6:42 17:14    1
Škofja Loka 6:50 17:07    1
Kranj 6:58 16:59    1
Podnart 7:08 16:49    1
Radovljica 7:17 16:41    1
Lesce Bled 7:21 16:37    1
Jesenice 7:36 16:15    1
Hrušica 7:42 16:05  
*IV sobota in nedelja!      

 

Postaja Odhod povratek Paket
Ljubljana 5:05 16:34    1
Lj.Vižmarje 5:14 16:25    1
Medvode 5:20 16:18    1
Škofja Loka 5:28 16:11    1
Kranj 5:36 15:38    1
Podnart 6:01 15:24    1
Radovljica 6:10 15:15    1
Lesce Bled 6:14 15:11    1
Jesenice 6:27 15:00    1
Hrušica 6:33 14:45  
*IV nedelja, 26. marec      
Postaja Odhod Povratek Paket
Nova Gorica 5:28 18:40    1
Anhovo 5:47 18:22    1
Most na Soči 6:07 18:02    1
Grahovo 6:19 17:53    1
Podbrdo 6:37 17:35    1
Boh.Bistrica 6:46 17:26    1
Bled Jezero 7:07 17:06    1
Jesenice 7:22 16:51    1

**RV sobota in nedelja!

     

 Opombe:

*IV - izredni vlak, **RV - redni vlak

Več informacij o voznih redih, cenah in o ponudbi dobite še:
v Infocentrih SŽ Koper, Ljubljana, Celje in Maribor,
po tel. št 1999, pri čemer je cena klica iz omrežja Softnet 0,91 evra z vštetim DDV; ceno klicev iz drugih omrežij določajo drugi operaterji,
po elektronski pošti Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., www.slo-zeleznice.si.